Odszedł ktoś bliski? Co zrobić?

wdomu
wszpitalu
whospicjum
tragicznie

Karta zgonu

Karta zgonu to podstawowy dokument, o który musimy się postarać, gdy umiera ktoś bliski. Bez niego nie można pochować zmarłego ani przetransportować ciała do chłodni. Posiadając kartę zgonu należy skontaktować się z zakładem pogrzebowym, który przewiezie ciało zmarłego. Nasza firma pomaga kompleksowo załatwić wszelkie formalności związane z pochówkiem.

 

Śmierć osoby bliskiej

W DOMU: Gdy zgon nastąpił w domu należy wezwać lekarza z właściwej przychodni rejonowej lub pogotowie ratunkowe. Lekarz wystawi kartę zgonu, która będzie podstawą do wykonywania dalszych czynności związanych z pogrzebem. Następnie należy zadzwonić pod całodobowy numer telefonu 602 29 41 79 w celu odebrania osoby zmarłej i przewiezienia do chłodni.

W SZPITALU: Gdy zgon nastąpił w szpitalu lub innej placówce opiekuńczej większość niezbędnych dokumentów zostanie przygotowana przez daną placówkę opiekuńczą. W tym wypadku prosimy o kontakt z nami w celu ustalenia odbioru osoby zmarłej.

W HOSPICJUM: W momencie przyjęcia pacjenta do hospicjum to Państwo decydujecie o wyborze firmy pogrzebowej. Jeśli będzie nią nasza firma, to otrzymamy powiadomienie z hospicjum o konieczności przewiezienia osoby zmarłej do chłodni.

TRAGICZNIE: Gdy zgon nastąpił w tragicznych okolicznościach należy powiadomić pogotowie ratunkowe, policję, a następnie zakład pogrzebowy.

 

Udając się do naszego zakładu, prosimy zabrać ze sobą:

 

dokumenty dokumenty